MICROGREEN-BEDRIJF · INKOMEN

Hoeveel kun je verdienen met microgreens verkopen in 2026? De eerlijke marges. Los het op vanaf slechts $3 per maand.

Op internet lees je $50,000 per jaar. Of $200,000. Of een miljoen. Geen van die getallen komt met de bedrijfscontext die ze betekenis geeft. Hier staan de eerlijke verdienstenmarges per bedrijfsgrootte, wat elk verkoopkanaal betaalt, de overhead waar niemand je voor waarschuwt, en de ene beperking die bepaalt waar je uitkomt.

Door Sergio Kuik, oprichter van microGREEN FX (Schwenksville, PA) en Grown Like A Pro · Bijgewerkt in augustus 2026 · 11 min lezen

TL;DR voor de kweker met haast Een bijverdienste met 30 tot 80 trays per week draait doorgaans $1,500 tot $4,500 bruto per maand. Een fulltime eenmansbedrijf met 150 tot 250 trays per week draait $8,500 tot $15,000. Een kwekerij met een of twee medewerkers en 400 of meer trays per week haalt regelmatig $20,000 tot $40,000. De nettomarge, na aftrek van materialen, verpakking en arbeid, ligt op 35 tot 55 procent, afhankelijk van de kanaalmix. Vrijwel niemand wordt beperkt door hoeveel hij kan telen. Ze worden beperkt door hoeveel ze kunnen verkopen.

Waarom de inkomenscijfers voor microgreens op internet nutteloos zijn

Twintig minuten lezen en je komt dezelfde drie beweringen tegen. Vijftigduizend per jaar in deeltijd. Een kwekerij met zes cijfers in een kelder van 200 vierkante voet. Een miljoen per jaar uit een logeerkamer. Een enkele houdt stand aan de uiterste rand van de verdeling. De meeste niet, en bij de cijfers die wel standhouden is de context weggehaald.

Vraag je af wat ontbreekt. Hoeveel trays per week? Welke variëteiten? Welke verkoopkanalen, en in welke verhouding? Wie doet het werk, en krijgt die persoon loon? Wat kost de lokale marktkraam? Is de kwekerij gecertificeerd? Een omzetcijfer zonder die context is een getal, geen maatstaf.

Wat volgt is dezelfde vraag mét de context erbij. Ik run microGREEN FX in Schwenksville, Pennsylvania, bewust klein. Via GLAP zien we honderden bedrijven, van hobbyisten met één tray per week tot commerciële kwekerijen met 800 trays per week. De marges hier zijn de marges die naar boven komen, samen met de redenen dat twee bedrijven van dezelfde grootte heel anders eindigen.

Verdiensten per bedrijfsgrootte

Grootte is de eerste variabele, en de minst interessante. De tabel zet realistische maandelijkse bruto- en nettobedragen uiteen bij de winkelprijzen van 2026 in de Verenigde Staten, een evenwichtige kanaalmix van markt, restaurant en CSA, en een gangbaar variëteitenassortiment.

Bedrijfsgrootte Trays per week Bruto per maand Netto per maand Wie doet het werk
Hobby, eerste verkopen5 tot 20$300 tot $1,200$150 tot $700Alleen, 5 tot 10 uur per week
Bijverdienste30 tot 80$1,500 tot $4,500$700 tot $2,400Alleen, 12 tot 20 uur per week
Serieus parttime80 tot 150$4,500 tot $8,500$2,000 tot $4,500Alleen, 25 tot 35 uur per week
Fulltime alleen150 tot 250$8,500 tot $15,000$3,800 tot $7,500Alleen, 40 tot 55 uur per week
Fulltime plus een hulp250 tot 450$15,000 tot $28,000$6,500 tot $13,5002 personen, 70 tot 100 uur samen
Klein commercieel450 tot 800$28,000 tot $52,000$11,000 tot $23,0003 tot 4 personen, in ploegen

Twee opmerkingen bij die tabel. De nettobedragen zijn opgebouwd met gangbare materialen, verpakking, energie en kraamkosten van 2026, en ze betalen de eigenaar een marktconform loon voor zijn uren. De hobbylaag staat alleen in de zwarte cijfers omdat niemand de avonden van de eigenaar in rekening brengt.

Netto in de band van 35 tot 55 procent oogt royaal naast de meeste maatstaven voor kleine kwekerijen, en dat is het ook. De brutomarge vóór arbeid staat op 80 tot 95 procent omdat wat er in een tray gaat verwaarloosbaar is naast wat het product opbrengt. Snelle omlooptijd, hoge opbrengst per vierkante voet, hoge prijs per oz. Die combinatie is de complete reden dat deze categorie überhaupt als kleine onderneming bestaat.

Wat elk verkoopkanaal betaalt

De kanaalmix is de andere grote variabele, en die verschuift de uitkomst meer dan de grootte doet. Dezelfde hoeveelheid product verdient heel verschillend, afhankelijk van wie het ontvangt.

Boerenmarkt

Het hoogst per oz, op $2.00 tot $4.00 voor gangbare variëteiten in 2026 en $4 tot $8 voor bijzondere zoals basilicum, koriander en amarant. Ook de meeste uren voor het geld. Een zaterdagkraam haalt $400 tot $1,200 binnen in vier uur voor een bijverdienste, wat spectaculair klinkt tot je de voorbereiding, de rit, de opbouw en de afbouw erbij optelt. De effectieve verdienste komt dichter bij $40 tot $80 uit zodra de hele dag meetelt. De echte waarde van een markt is dat hij de vraag maakt waar je andere kanalen op draaien.

Restaurants

Middenmoot per oz, meestal 20 tot 35 procent onder de winkelprijs. De minste arbeid per verkoop, want één route bedient een paar klanten in een middag. Vaste bestellingen van een paar oz per week per artikel, over een handvol artikelen, bij 5 tot 10 klanten, is een stabiele $400 tot $1,500 per week voor 4 tot 6 uur werk. Chefs belonen constantheid en straffen gaten af. Mis twee leveringen en je wordt vervangen, stilletjes, zonder gesprek.

CSA-pakketten

Terugkerend en vooruit betaald, dus de vraag is van tevoren bekend. Een programma van 30 pakketten van $25 per week is $750 aan terugkerend geld waar je de productie op kunt plannen in plaats van hopen. De valkuil is de werving. 30 pakketten opbouwen vanaf nul kost meestal eerst een heel seizoen aanwezigheid op de markt, en daarom is CSA vaak een kanaal voor jaar twee in plaats van jaar één.

Groothandel

Het laagst per oz met 35 tot 50 procent onder de winkelprijs, en de minste arbeid voor het geld zodra de klant loopt. Dit is het kanaal dat een goede bijverdienste omzet in een commercieel bedrijf, want het neemt volume af dat geen enkel ander kanaal opneemt. Het is ook het minst vergevingsgezind wat betreft hoelang het product verkoopbaar blijft, wat betreft verpakking en wat betreft consistentie van week tot week. De meeste kwekerijen pakken het op in jaar twee of drie.

De overhead die nieuwe kwekers verrast

Vraag een kweker wat een tray kost en hij somt zijn materialen op. Vraag wat het bedrijf kost en er valt meestal een stilte. Dit zijn de posten waar mensen op stuklopen.

Niets hiervan maakt de business onaantrekkelijk. Het maakt de opzichtige omzetclaims op sociale media bescheidener dan ze lijken, en dat is iets anders.

Verkoop is de beperking, niet de productie

Dit is het deel dat vrijwel elk inkomensartikel overslaat. Productie is de makkelijke helft. Een lege kast, een rek en twee weken produceren meer dan de meeste beginners kunnen verkopen, en het knelpunt komt lang voordat het rek vol is.

Het getal dat je verdiensten bepaalt is dus niet hoeveel trays je kunt zaaien. Het is je doorverkoop: hoeveel je week in week uit betrouwbaar kwijtraakt aan terugkerende kopers. Een kweker met één enorme week en drie stille weken heeft hetzelfde jaartotaal als iemand die een derde van zijn omvang heeft, en aanzienlijk meer stress.

Vraag je af welke van deze twee jou beschrijft. Is je rek vol en je orderboek leeg? Of is je orderboek vol en is je rek de grens? Het eerste is een vraagprobleem en geen enkele hoeveelheid extra rekken lost dat op. Het tweede is een capaciteitsprobleem, en dat is het goede probleem, want capaciteit kun je kopen en vraag niet.

Dit is ook waarom kwekers vastlopen waar ze vastlopen. Het plafond van een eenmansbedrijf is zelden de ruimte. Het zijn de uren die beschikbaar zijn om klanten te winnen en te behouden terwijl je ook oogst en levert. Dat plafond gaat omhoog als er een extra paar handen bijkomt, en zelden eerder.

Ik bleef negen maanden op 40 trays per week hangen, $1,800 bruto en quitte spelen zodra ik mijn eigen tijd meerekende. Ik heb één seizoen goed bijgehouden. Koriander en amarant kostten 30 procent van mijn uren en leverden 8 procent van mijn geld op. Ik heb ze allebei geschrapt en de ruimte omgezet naar zonnebloem en erwt. Hetzelfde aantal trays, binnen zes weken $3,400 per maand.
Kweker met bijverdienste, Hudson Valley NY

Wat een kwekerij die weinig verdient scheidt van een die veel verdient

Twee bedrijven met 50 trays per week kunnen een factor vijf uit elkaar liggen. Het patroon in de GLAP-data is hardnekkig consistent, en geen van de vijf verschillen gaat over teeltvaardigheid.

  1. Een assortiment dat bij de kopers past. Wie goed verdient draait vier tot zes gangbare variëteiten. Wie worstelt draait tien modieuze achter de laatste trend aan.
  2. Prijzen op het gangbare niveau. Wie goed verdient vraagt wat de regio vraagt. Wie worstelt gaat eronder zitten uit schuldgevoel, omdat de benodigdheden goedkoop waren.
  3. Meer dan één kanaal. Markt, een paar restaurantklanten en een kleine CSA. Een bedrijf met één kanaal staat volledig bloot aan weer, seizoen en het humeur van één koper.
  4. Constantheid. Minder dan 5 procent verloren trays, tegenover 15 tot 25 procent waar hygiëne, klimaat en administratie informeel zijn.
  5. Weten welke variëteiten geld opleveren. Wie goed verdient kan de twee aanwijzen die het grootste deel van de omzet maken. Wie worstelt draait wat die maand aantrekkelijk leek.

Merk op dat vier van de vijf commerciële beslissingen zijn en geen teeltbeslissingen. Dat is de eerlijke kop boven dit hele artikel.

De cijfers van microGREEN FX

microGREEN FX is bewust klein. Wij leveren aan CSA-partnerbedrijven in heel Southeast PA, aan restaurants in Montgomery en Chester county, en aan een zaterdagmarkt in Pottstown, met 90 tot 120 trays per week afhankelijk van het seizoen. Het assortiment bestaat uit vier gangbare variëteiten, een slamix en één wisselende specialiteit. De biologische certificering PA Preferred is in één keer gehaald, en die premie is 25 tot 40 procent waard op elke oz die we leveren.

Waarom kleine cijfers publiceren in plaats van ze op te poetsen? Omdat de eerlijke werkelijkheid van een kleine kwekerij is wat de meeste lezers willen, en omdat elk variëteitenprofiel in de GLAP-bibliotheek uit deze teeltgegevens komt en niet uit een boek.

Waar GLAP helpt

De meeste kwekers houden geld bij in een spreadsheet, of uit hun hoofd. Een spreadsheet legt vast wat er binnenkwam. Hij vertelt je niet welke variëteit het meest per vierkante voet oplevert, welke klant onrendabel is zodra de rit heen en terug meetelt, of waar je verliezen zich ophopen. Je houdt een kweker over die overtuigd is dat het goed gaat met de kwekerij en je niet kan vertellen welke twee variëteiten hem dragen.

Grown Like A Pro zet het allemaal in één geschiedenis, zodat het patroon eruit springt in plaats van te vervagen. Het $0-abonnement geeft je 8 actieve trays, onbeperkte microgreen-variëteiten en de volledige spiekbrief, en dat is genoeg om een echt seizoen op te draaien. Solo voor $3.00 per maand voegt basisanalyses en CSV-export toe, plus 10 vragen per dag aan Glappy, de ingebouwde assistent. Grower voor $12.99 verhoogt dat naar 30 per dag en Pro voor $19.99 naar 100 per dag.

GLAP draait native op Android via Google Play en in elke browser. De iOS-build ligt bij de App Store ter beoordeling.

Houd bij wat elke variëteit echt oplevert →

Veelgestelde vragen

Hoeveel geld kun je verdienen met microgreens verkopen?

De verdiensten lopen van ongeveer $400 per maand voor een bedrijf op hobbyschaal tot $25,000 per maand en meer voor een fulltime kwekerij met meerdere kanalen. Een bijverdienste met 30 tot 80 trays per week draait doorgaans $1,500 tot $4,500 bruto. Een fulltime eenmansbedrijf met 150 tot 250 trays per week draait $8,500 tot $15,000. Een kwekerij met een hulp en 400 of meer trays per week haalt regelmatig $20,000 en hoger. De nettomarge, na aftrek van materialen, verpakking en arbeid, komt uit tussen 35 en 55 procent, afhankelijk van de kanaalmix.

Hoeveel trays per week draait een fulltime kweker?

De overgang van parttime naar fulltime gebeurt meestal tussen 80 en 150 trays per week, en een eenmanskweker die echt fulltime is verzet doorgaans 150 tot 250. Om in je eentje ongeveer $60,000 netto per jaar over te houden moet je het hele jaar door gemiddeld zo'n 200 trays per week draaien. In de buurt van $100,000 netto komen betekent vrijwel onvermijdelijk een extra paar handen en 400 of meer trays per week, want één persoon loopt vast op de uren die een route kost, lang voordat het rek vol is.

Welk verkoopkanaal levert het meeste op?

Dat hangt af van wat je meet. Per oz is een kraam op de boerenmarkt het hoogst. Per bestede uur winnen vaste restaurantbestellingen meestal, omdat je de marktdag helemaal overslaat. Per week aan voorspelbaar terugkerend geld zijn CSA-pakketten het stabielst. Groothandel betaalt het minst per oz, 35 tot 50 procent onder de winkelprijs, maar neemt volume af dat geen enkel ander kanaal aankan. Een evenwichtige kanaalmix draait er twee of drie in plaats van het hele bedrijf op één in te zetten.

Welke nettomarge mag een microgreen-kwekerij verwachten?

De brutomarge vóór arbeid is doorgaans 80 tot 95 procent, en daarom oogt de categorie van buitenaf zo aantrekkelijk. De nettomarge, na aftrek van arbeid, verpakking en overhead, ligt eerder op 35 tot 55 procent. Restaurants komen meestal op 40 tot 50 procent netto uit, een marktkraam op 45 tot 55 procent, en groothandel het laagst op 25 tot 35 procent omdat de afgesproken prijs de slechtste is. Je kanaalmix bepaalt waar in die band je eindigt.

Kan microgreens verkopen een fulltime baan zijn?

Ja, en het patroon bij honderden GLAP-kwekerijen is consistent. Ongeveer 200 trays per week, meer dan één verkoopkanaal en vier tot zes gangbare variëteiten dragen een fulltime kweker op ongeveer $60,000 tot $90,000 bruto per jaar. Bedrijven met een of twee hulpkrachten en 400 of meer trays per week gaan regelmatig over de $150,000 bruto heen. Wat kwekers beperkt is zelden de productie. Het is hoeveel kopers ze hebben klaarstaan.

Hoe lang duurt het voordat een microgreen-bedrijf een echt loon betaalt?

Het eerste geld kan 10 tot 14 dagen na de eerste zaai binnenkomen, zo snel is de omlooptijd. Een eerste maand van $1,000 is realistisch in maand twee tot vier als er een marktplek of een restaurantklant klaarstaat. Naar een stabiele $3,000 tot $5,000 per maand duurt meestal 6 tot 12 maanden terwijl je variëteiten en kanalen toevoegt. Een fulltime loon halen kost de meeste kwekers 12 tot 24 maanden, en het trage deel is de vraag, niet de productie.

Waarom verdienen twee even grote kwekerijen verschillende bedragen?

Omdat grootte maar één variabele is, en niet de sterkste. De kwekerij die meer verdient draait vier tot zes gangbare variëteiten in plaats van tien modieuze, hanteert de gangbare prijs in de regio in plaats van eronder te gaan zitten, verkoopt via twee of drie kanalen in plaats van één, houdt het verlies onder 5 procent tegenover 15 tot 25, en weet welke twee variëteiten het grootste deel van het geld opleveren. Hetzelfde aantal trays, een heel ander bedrag onder de streep.

Wat is de grootste omzetfout die nieuwe kwekers maken?

Te laag prijzen. Nieuwe kwekers prijzen als hobbyisten omdat hun benodigdheden goedkoop zijn, maar klanten waarderen microgreens op waargenomen kwaliteit, niet op jouw inkooprekening. 30 procent onder de gangbare prijs in je omgeving gaan zitten levert geen extra kopers op, het signaleert korting en het is niet vol te houden. De andere fout is te veel variëteiten draaien voordat er vier betrouwbaar zijn. Allebei komen ze binnen een paar maanden duidelijk naar boven in een bijgehouden analyseoverzicht.

Waar het op neerkomt

Microgreens zijn een van de meest winstgevende productcategorieën per vierkante voet die er bestaan, en de spreiding in uitkomsten is enorm omdat de variabelen enorm zijn. Een bijverdienste met 50 trays draait $1,500 tot $4,500 bruto per maand. Een fulltime eenmansbedrijf met 200 trays draait $8,500 tot $15,000. Een kleine commerciële kwekerij met 600 trays draait $28,000 tot $52,000.

Waar je in die marges uitkomt wordt bepaald door vier tot zes goed gekozen variëteiten, een prijs die bij je regio past, twee of drie kanalen in plaats van één, verliezen die laag blijven, en weten welke variëteiten de omzet dragen. Bouw eerst de vraag op en groei erin mee. Los eerst de productie op en je hebt een zeer productieve hobby.

Sta je aan het begin hiervan, dan is niets hiervan een waarschuwing. Het is een kaart. Begin op het $0-abonnement, leg vanaf week één alles vast, en binnen drie maanden zijn de patronen zichtbaar.

Sergio Kuik Oprichter van Grown Like A Pro en microGREEN FX in Schwenksville, PA. Slaagde in één keer voor de biologische certificering PA Preferred. Certified Family Herbalist. Bouwde GLAP omdat elke andere microgreen-app de functies miste die een werkende kwekerij nodig heeft. Lees het volledige verhaal van de oprichter.
Lees dit artikel in een andere taal: العربية Español Français Italiano 日本語 한국어 Nederlands Polski Português Русский Türkçe 中文 Hausa Yorùbá Kiswahili